KARŞIYAKA SU TESİSATÇISI

Su Tesisatçısı Karşıyaka

Su tesisatçısı karşıyaka su tesisatçısı en kısa tanımıyla, bir kuyudan ya da kaynaktan alınan suyun her yapıya temiz olarak ulaştırılıp pis suyun boşaltılması ve kullanılan pis suyun dışarı atılması için gereken boru hatlarına sıhhi tesisat adı verilir. Dolayısıyla sıhhi tesisat kavramı temiz su ve pis su tesisatlarının tamamını kapsar.su tesisatçısı karşıyaka

Daire sakinleri açısından sıhhi tesisat nedir?
Evlerimiz içerisinde bulunan lavabolar, duş tekneleri, evyeler, banyo küvetleri, klozetler, giderler, bataryalar başlıca sıhhi tesisat elemanlarındandır. Örneğin sistemin kurulumundan sonra düzenlemelerin kontrolünü sağlamak için musluklar ve muslukların içerisine contalar eklenir.

Tesisatçı Karşıyaka

Günümüzde artan inşaatlar ile birlikte meydana gelen sorunların başında su tesisatı arızaları yer almaktadır.Özellikle de karşıyaka bölgesinin avantajlı konumundan dolayı yeni yükselen binalar bir hayli bölgede fazla.su tesisatçısı karşıyaka 

Çeşitli nedenlerle meydana gelen bu sorunlar günümüzde su tesisatçılığının da önemini ortaya çıkarmıştır. Yeni yapılan binalarda daha çok kullanılan kalitesi düşük su boruları ya da yanlış eğim nedeniyle birçok su tesisatı sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların başında, tıkanıklık, su kaçağı, su sızıntısı, pimaş tıkanıklığı, logar tıkanıklığı gibi problemler yer almaktadır.

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların tamamı oldukça can sıkıcıdır. Özellikle tespit işleminde yapılan zorlu işlemler sizleri günlerce hatta bazen haftalarca uğraştırmaktadır.

Teknolojideki yetersiz cihazlardan dolayı üzeri beton veya seramikler ile örtülü olan su borularına ulaşmak adeta bir işkence gibiydi. Beton ve seramikler rastgele işlemler ile kırılır altında kalan su borularındaki arızalar tespit edilerek onarılırdı. Bu işlem çoğu kez sağlam olan yerlere de zarar verilmesine vesile olur ve daha tespit aşamasında bile harcadığınız paralar katlanırdı. Eski usul teknikler ile kırma dökme işlemi gerçekleştiren firmalardan uzak durmanız ve alanında uzman su tesisatçısı firmalarından yardım almanız sizlerin yararına olacaktır.Firmamız Karşıyaka tesisat cihazları ile su kaçağı tespiti,tıkanıklık açma ve petek temizliği işlemlerini teknolojiden yardım alarak yapmaktadır.

su tesisatçısı karşıyaka
su tesisatçısı karşıyaka

Su Tesisat Ustası Karşıyaka

Tesisatçı Ne İş Yapar? tesisatçı, farklı amaçlarda kullanılan tüm binaların veya sanayi tesislerinin temiz ve atık su, gaz, buhar, ısıtma sistemlerini kuran, bakımlarını tamamlayan ve onarım işlerini tek başına belli zaman aralıkları ile yapan kişidir ve başlıca görev tanımı şu şekildedir: Su veya ısıtma sistemleri için ihtiyacı olan malzemeleri belirler.Boruların geçmesi için binada gerekli delme işlemlerini yapar.Boruları ihtiyaca yönelik şekilde keser, büker, diş açar ve birbirine ekler, hidrofor tesisatını kurar, pompa bağlantılarını yapar ve çalıştırır, oluşan tüm bozukluklar için çözüm üretir ve onarır. Tesisatçı iş ilanı başvurusu yapacak personel bu görev tanımlarını yerine getirmelidir. Tesisatçı iş ilanları veren firmalar personelden başlıca; gerekli araçların doğru ve etkin şekilde kullanılmasını, işçi sağlığı ve güvenliğine önem verilmesini, çevre temizliğine ve korunmasına özen gösterilmesini beklemektedir. Bu pozisyonda çalışan personelin, yaptığı işten daha verimli sonuçlar alabilmesi için işten önce tesisat projelerini incelemek, temiz su tesisatı kurmak, temiz su borularını döşemek, hazırladığı tesisatı test etmek gibi ön çalışmaları titizlikle gerçekleştirmesi gerekmektedir.Su tesisatçısı karşıyaka, tesisatçı karşıyaka, karşıyaka tesisat ustası

Verdiğimiz Tamirat Hizmetleri :

-Su kaçağı tespiti

-Tıkanıklık açma

-Petek Temizliği   (ilk 3 maddeyi bilgisayarlı sistemi olan tesisat firmalarına yaptırınız.)

– Komple temiz su,atık su tesisatını yenileme

– Lavabo Montajı

– Klozet Montajı

– Pis su ve temiz su borularının değişimi

– Çürümüş, artık kullanılamaz kalorifer tesisatının değiştirilmesi

– Doğalgaz tesisatının değiştirilmesi

– Musluk değişimi

-Rezarvuar iç takım değişimi

-Sifon değişimi

Karşıyaka Tıkanıklık Açma

Gider borusu tıkanıklığı açma binalarda gider borusu atık suyun kanalizasyon hattına bağlandığı borulardır.Karşıyaka tıkanıklık açma Bu borular tesisat hattı açısından son derece önemlidir. Gider borularında yaşanan sorunlar özellikle çok katlı yerleşimlerde büyük sorunlara neden olmaktadır. Bu noktada gider borusu tıkanıklığı açma hizmeti ön plana çıkmaktadır.

Gider Borusu Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir
Gider borusu tıkanıklığı açma hizmetine ne zaman başvuruda bulunduğunuz oldukça önemlidir. Erken başvuru yapılması sorunun hızlı bir şekilde çözülmesinde etkin rol oynamaktadır. Gider borusunda tıkanıklık yaşandığının en önemli göstergesi gelen keskin ve kötü kokudur. Evlerde lavabo ve klozetlerden sürekli kötü koku gelmesi durumunda dikkatli olunmalıdır.

Binada gider borusunda tıkanma yaşandığının önemli göstergelerinden biri de su birikintisidir. Lavabo ve klozette suyun hızlı bir şekilde çekilmemesi sorunun başladığını göstermektedir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Karşıyaka

Kanalizasyon tıkanıklığı açma karşıyaka konut ve iş yerlerinin büyük sorunu haline gelen kanal açma işlemleri artık kırmadan son teknoloji ile geliştirilen modern cihazlar tarafından yapılmakta. Binalarda ya da şehirlerin alt yapısında meydana gelen kanal tıkanıklıkları yaşamı zorlaştırmasının yanı sıra sorunun giderilmesi adına ise oldukça kolay olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle evsel atıkların neden olduğu tıkanıklıklar sonucu yaşanan pis suların ev içine ya da çevreye yayılması sağlığı tehdit eder boyutlara ulaşabiliyor. Kanal açma işleminde önemli olan, tıkanıklığın boyutu ve tıkanıklığın gerçekleştiği yerdir. Mutfak lavabosu, klozet ve tuvalet, banyo gideri ve yağmur borusu gibi çeşitleri ile karşımıza çıkan gider borularının tıkanıklığını gidermek amacıyla kanal açma yöntemini doğru belirlemeniz gerek.Kanalizasyon tıkanıklığı açma karşıyaka ekibi olarak 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.

sık görülen bu tür tıkanıklıklar için hiçbir kırılma işlemine gerek kalmadan bu sorunu robot tıkanıklık açma cihazı, yüksek basınçlı su jeti ya da yıkama makinesi kullanılarak halledilebilir. Ancak son sistem ve teknoloji ile üretilen bu makineleri kullanmak da özel bir uzmanlık istemekte. Çünkü kanal açma cihazlarını kullanmak için özel eğitim almak şart. Her firma ya da ustaya bu konuda güvenmemek lazım. Robotla yapılan kanal açma hizmetinde önemli bir ayrıntı ise tıkanıklığa neyin yol açtığının da tespit edilebiliyor olması. Öyle ki gerektiğinde soruna neden olan bölgenin fotoğrafı çekilerek, bu sayede tıkanıklığa neden olan cismin görüntüsü elde edilebiliyor. Bu arada kanal açma işlemi sırasında bu teknolojik aletler ile bölge içerisinde yer alan kırık ve çatlaklarında tespiti mümkün oluyor.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Karşıyaka

Lavabo tıkanıklığı açma karşıyaka lavabo altındaki pimaş borusundan içeri kameralı görüntüleme cihazının kamerasını gönderir.Kamera, boru içindeki görüntüleri cihazın ekranına yansıtır.Kameralı lavabo açma sayesinde, lavabo borusunun içindeki bütün sorunlar tespit edilir.Lavabo tıkanmasına sebep olan sorun tespit edilir.Lavabo tıkanıklığı yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, tıkalı lavabo açma çalışması için robot cihaz kullanılır.Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içinden çekip çıkarıldıktan sonra, robot cihazın yayı gönderilir.Robot cihazın yayı gider borusu içinde dönerek ilerler.Tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da yayın ucuna dolanır ve çekip çıkarılır.Robotla lavabo tıkanıklığı açma karşıyaka çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar pimaş borusuna gönderilir.İkinci kez kameralı görüntüleme cihazı kullanılmasının sebebi, lavabo tıkanıklığının tamamen açılıp açılmadığına emin olunur.Ayrıca ikinci kontrol sayesinde pimaş borusunun içinde başka sorun olup olmadığı da tespit edilir.Tüm aşamalar bittikten sonra kırmadan lavabo açma çalışması kesin olarak tamamlanır.Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları tamamen elektronik cihazlarla yapılmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazının kullanılması şarttır. Oysa çoğu firma kırmadan lavabo açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanmazlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmazsa, lavabo tıkanıklığının sebebi belirlenemez. Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapılırken yabancı bir cisim borunun içine kaçmışsa, robot cihaz kullanılır. Oysa lavabo tıkanıklığı her zaman yabancı bir cisimden kaynaklanmaz.

Lavabo tıkanıklığının bir diğer sebebi ise lavabo borusunun yetersiz eğimidir. Yeni taşındığınız bir dairede daha ilk günlerde lavabodan su yavaş gidiyorsa ve ara ara tıkanıklık yaşanıyorsa lavabo borusunun eğiminde sorun olabilir. Lavabo borusundaki eğim sorunu kameralı görüntüleme cihazı ile ancak belirlenebilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Karşıyaka

Tuvalet tıkanıklığı açma karşıyaka ekiplerimiz kameralı sistemler ve robotlu kılavuzlar ile hizmetinizdedir.Tuvalet kağıdı, ıslak mendil ve el kurulama peçetesi gibi kullan at ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasının ardından tuvalet tıkanıklığı sorunu sürekli yaşanır hale gelmiştir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi eski dönemlerde kostik soda, demir veya ahşap çubuk kullanılarak ilkel bir şekilde yapılırdı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su tesisatı arızalarının tespiti ve çözümü ile ilgili cihazlar gelişmiştir. Artık günümüzde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kanal açma robotu ile herhangi bir yer kırılmadan dakikalar içinde yapılmaktadır.Karşıyaka su tesisatçısı ustalarımız profesyonel ve uzman ekiplerden oluşmaktadır.

Tuvaletlerin neden tıkandığının ve alınabilecek önlemler hakkında sizleri bilgilendirelim. Tuvalet tıkanmasının temel olarak iki sebebi vardır. Birincisi kullanım hatalarından dolayı tıkanmalar, ikincisi ise gider borularında olan sorunlardan dolayı meydana gelen tıkanamalar. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemini evde kendi imkanlarınızla denemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Tuvalet Neden Tıkanır ?

• Tuvalet kağıdının yumak haline getirilerek gidere atılması.
• Suda erimesi zor olan el kurulama peçeteleri ve ıslak mendillerin tuvalete atılması.
• Alafranga tuvaletlere asılan koku gidericilerin gidere düşmesi.
• Temizlik sonrası tuvalete dökülen pis suyun içinde unutulan bez, sünger ve ovalama teli tuvaleti tıkamaktadır.
• İhtiyaç sonrası tuvalete az miktarda dökülen su tıkanıklığa sebep olabilir. Sifon olmayan tuvaletlerde bir kaça maşrafa su dökerek temizlik yapılan yerlerde bu sorun sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.
• Ev sakinleri tarafından tuvalete atılan veya kaçırılan diğer yabancı maddeler tuvaleti tıkar.
• Banyoda bulunan alafranga tuvaletlere atılan ağda bandı, ağda çubuğu, jilet, kondom, pamuk, kulak temizleme çubuğu deterjan ambalaj paketleri, saç ve sakal kılları tıkanıklığa sebebiyet verir.