İZMİR TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

tıkanıklık açma karşıyaka
tıkanıklık açma karşıyaka

İzmir tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak tıkanan gider hatlarını kameralı ve robotlu teknolojik sistem ile çözmekteyiz.İzmire profesyonel tesisat hizmeti sunuyoruz kırmadan Makine ile tıkalı tuvalet gideri ve mutfak giderini açıyoruz. Tuvalet, Pis su borusu açma konusunda uzman ekip ve donanımımızla kırma dökme olmadan pissu gider tıkanmalarını açıyoruz.

Bir miktar suyun klozet, tuvalet içerisinde bulunarak gerek kokunun, gerekse kanalizasyon içerisinden çıkan haşerelerin geri gelmesine engel olan  bu mekanizma genel olarak alaturka tuvaletlerde bulunur. Genel olarak tuvalet açma işlemi makineye bağlı olarak zorluk teşkil edebilir. Bu durumlarda genellikle robotla tuvalet açma işlemi uygulanır. Alaturka tuvaletlerde pompa ile basınç uyguladığınız taktirde tıkanıklığı ortadan kaldırmanız bir nevi mümkün olabiliyor ancak bu durum klozetli tuvaletde maalesef mümkün değildir.

İzmir tuvalet tıkanıklığı açma hizmetimizi uzman ekiplerimiz 7/24 sağlamaktadır.Tıkanıklık açma hizmetini profesyonel ekip ve son teknoloji cihazlar ile sorunsuz ve garantili olarak çözüyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığına Neden Olan Cisimler

 • Tuvalet içerisine atılan, suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtları
 • Tuvalet ve klozet’ e atılan büyük cisimler (kadın pedleri, sünger, diş macunu tüpü)
 • Toz bezleri, Tuvalet Kokusu
 • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
 • Harç, moloz vb. şeylerin dökülmesi

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Böyle bir uygulama mümkün mü? Elbette mümkün! Tıkanan tesisatı onarmak için gerekli fizibilite ve keşif yapıldıktan sonra uygulanacak işlemlerin itinayla yapılması en önemli konulardan biridir. Profesyonel bir ekiple ve gerekli donanıma sahip araçlarla yapılan uygulama, kırmadan, dökmeden ve tesisatın sağlam bölümlerine hasar vermeden, sizi bu sıkıntıdan kurtarmaya yetecektir.

Robotla Pimaş Açma

Eskiden, özellikle de 2000’li yılların öncesine kadar pimaş tıkanıklığı çözme işlemi oldukça zor bir işlemdi. Çünkü zeminin altında bulunan bu borular sebebiyle tıkanıklığın yerini tespit etmek neredeyse imkansızdı bu sebeple neredeyse evin su tesisatı bulunan her yerinin kırılıp dökülmesi gerekiyordu. Pimaşınız tıkandıysa evde bunu çözmek için yapabileceğiniz tek şey kimyasal kullanmak olacaktır. Bu işlem için marketlerden alacağınız lavabo açıcıları evin bütün tuvalet ve lavabolarından dökmeniz gerekir. Ancak üzülerek söylüyoruz ki lavabo açıcılar pimaş tıkanıklıklarında genelde hiçbir sonuç vermez. 

İzmir tuvalet tıkanıklığı açma bu sebeple pimaş tıkanıklarınızda mutlaka bir uzman su tesisatı şirketine başvurmanız gerekmektedir. Bu şirketler öncelikle teknoloji ışığında geliştirilen kameralı sistemlerle su tesisatı üzerinde araştırma yaparak herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan pimaş tıkanıklığınızı tespit eder. Daha sonrasında gelişmiş robotlar sayesinde yine herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan pimaş tıkanıklığınızı kısa bir sürede giderir.

Eğer sizde pimaş tıkanıklığınızdan kırma dökme işlemi olmadan kurtulmak istiyorsanız Tıkanıklık Merkezi firmamıza başvurun ve moloz ve taş yığınları olmadan pimaş tıkanıklığı probleminizden Robotla Pimaş Açma ile kısa sürede kurtulun.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş açma fiyatları oluşan soruna göre değişiklik göstermektedir. genellikle tesisatçı firmalar başlangıç pimaş açma fiyatı olarak 149 ₺ ile 250 ₺ arasında fiyatlandırma yapmaktadır. Tabi bu fiyatlar sorunun ne denli büyük olduğuna göre değişmektedir. Fakat şuan 2019 pimaş açma fiyatları 149 ₺ – 250 ₺ arasındadır. Bu fiyatlar sorunun büyüklüğüne göre 1000-2000 ₺ ye kadar çıkabilmektedir.İzmir tuvalet tıkanıklığı açma

izmir tuvalet tıkanıklığı açma
izmir tuvalet tıkanıklığı açma

Robotla Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Robotla tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap verirken robot cihaz kullanılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılmalıdır.

 • Robot cihaz kullanılmadan önce, kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı tuvaletin içindeki yabancı cisim belirlenir.
 • Kamera ile tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap verirken kamera sayesinde tuvalet tıkanmasına sebep olan cismin parçalanabilecek veya parçalanmayacak bir cisim olduğu tespit edilir demiştik.
 • Parçalanacak bir cisimse eğer, robot cihazın ucuna parçalama işlevi gören aparat takılır.
 • Bu aparat sayesinde robotla tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapılır ve tıkalı tuvaletin içindeki yabancı cisim parçalanır.
 • Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisim parçalanmayacak bir cisimse, bez, uzun saç kılları gibi bu durumda robot cihazın ucuna farklı bir aparat takılır.
 • Robot cihazın ucuna takılan aparat sayesinde tuvalet borusu içindeki bu cisim robot cihazın ucuna dolanır.
 • Robot cihazın yayı geri çekildiğinde tuvalet tıkanmasına sebep olan cisimde çıkarılmış olur.

Tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusu cevaplanırken, kamera kullanılmasının son derece önemli olduğunu belirtmiştik. Çünkü kameralı tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabında kameralı görüntüleme cihazı sadece tıkanıklığa sebep olan cismi belirlemez. Aynı zamanda tuvalet tıkanıklığının sebebi de belirlenir.

Bazı tuvalet tıkanıklığı türleri, borunun içinde yabancı bir cisim olmasından kaynaklanmaz. Tuvalet borusunun eğiminden kaynaklanan tuvalet tıkanması da söz konusudur.

Tuvalet borusunda yeterli eğim olmazsa boru içinde su birikir. Su ile taşınması gereken atıklar taşınamaz ve bu atıklar da boru içinde kalır. Bu durum da tuvalet tıkanıklığına sebep olur.

Peki, bu durumda tıkalı tuvalet nasıl açılır?

Bu durumda tıkalı tuvalet nasıl açılır? Sorusuna cevap verirken robot cihaz kullanılmaz. Çünkü robot cihazın eğimi yetersiz boruya hiçbir faydası bulunmaz.

Bu sorunun tek çözüm yolu pimaş borusunun sökülüp yeniden eğim verilmesidir. Bunun içinde onarım ekiplerimiz görev yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz sorunlu boruyu söküp yeniden uygun eğimde döşeyerek sorunu kesin olarak çözmektedirler.

Ayrıca firmamızın onarım ekipleri tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti atına alınır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*